SCRL Results - Week 1 - 17 April 2013
Event 1 U8 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 191 Miles JAQUES PPYCC 6
2nd 192 Frank NEWMAN PPYCC 5
Event 1 U10 Scratch 1 Lap
Place No. Name Club Points
1st 166 Samuel JAQUES PPYCC 6
2nd 167 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC 5
3rd 174 Archie SLOAN VC Jubilee 4
4th 168 Alex TATCHELL Unattached 3
5th 171 Freddie NEWMAN PPYCC 2
6th 177 Jacob JAMES PPYCC 1
Event 2 U12 Scratch 2 Laps
Place No. Name Club Points
1st 149 George SLOAN VC Jubilee 6
2nd 144 Jamie PULLEN Palmer Park Velo 5
3rd 143 Eddie BARTON PPYCC 4
4th 148 Michael WICKENS PPYCC 3
5th 151 Christian BRIGHT Redhill Raiders 2
6th 141 Georgina BURNETT PPYCC 1
Event 3 U14 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 118 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC 6
2nd 130 Isaac WRIGHT PPYCC 5
3rd 116 Oli NIXON VO2 Development Team 4
4th 117 Douglas MCCAULEY PPYCC 3
5th 119 Jake BLOW PPYCC 2
6th 123 Nick GILL Redhill Raiders 1
Event 3 U16 Scratch 4 Laps
Place No. Name Club Points
1st 101 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee 6
2nd 105 Laurence JONES PPYCC 5
3rd 106 Nile JONES PPYCC 4
4th 104 Amy SMITH VC Jubilee 3
5th 102 India LATHAM VC Jubilee 2
Event 4 U8 200M
Place No. Name Club Points
1st 191 Miles JAQUES PPYCC 6
2nd 192 Frank NEWMAN PPYCC 5
Event 5 U10 300M - Group 1
Place No. Name Club Points
1st 167 Rahul FORTESCUE TALWAR PPYCC 6
2nd 174 Archie SLOAN VC Jubilee 5
3rd 171 Freddie NEWMAN PPYCC 4
4th 170 Archie RAYNARD PPYCC 3
5th 168 Alex TATCHELL Unattached 2
6th 172 Ferdie PARSONS VC Jubilee 1
Event 5 U10 300M - Group 2
Place No. Name Club Points
1st 166 Samuel JAQUES PPYCC 6
2nd 175 Joshua GOLLIKER Redhill CC 5
3rd 177 Jacob JAMES PPYCC 4
4th 176 Joshua BALLINGER PPYCC 3
5th 178 Milo MERGLER PPYCC 2
6th 169 Fred MELLY PPYCC 1
Event 6 U12 Distance 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 149 George SLOAN VC Jubilee 6
2nd 144 Jamie PULLEN Palmer Park Velo 5
3rd 143 Eddie BARTON PPYCC 4
4th 148 Michael WICKENS PPYCC 3
5th 146 Sam BUCHANAN PPYCC 2
6th 141 Georgina BURNETT PPYCC 1
Event 7 U14 Distance 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 118 Noah RIDGWAY-BROWN PPYCC 2
2nd 130 Isaac WRIGHT PPYCC 1
Event 7 U16 Distance 3 Laps
Place No. Name Club Points
1st 101 Zak CORUM-HAINES VC Jubilee 6
2nd 105 Laurence JONES PPYCC 5
3rd 106 Nile JONES PPYCC 4
4th 104 Amy SMITH VC Jubilee 3
5th 102 India LATHAM VC Jubilee 2
Event 8 Seniors Distance
Place No. Name Club Points
1st 3 Stuart BETTIS Southdown Bikes 6
2nd 4 Oliver MOORS Prestige Velo Club 5
3rd 16 Ian ROBIN Brighton Mitre 4
4th 9 Paul BARNARD Southdown Bikes 3
5th 14 Phil SMITH Brighton Mitre 2
6th 58 Robert QUIN Brighton Mitre 1